Donează 2%

Asociaţia ATENA DELPHI a reuşit să strângă fondurile necesare pentru a pune bazele primului adăpost din Cluj-Napoca, destinat femeilor şi copiiilor – victime ale violenţei domestice, proiect pentru care avem nevoie şi de sprijinul dumneavoastră.
Direcţionând 2% din impozitul pe venit, puteţi ajuta victimele violenţei domestice să înceapă o viaţă nouă, în care durerea şi agresiunea să fie doar o amintire.
În cazul în care timpul nu vă permite şi totuşi doriţi să ne ajutaţi, contactaţi-ne la adresa de mail office@asociatia-atena.ro sau la numărul de telefon 0730 788962 şi noi vom veni cu formularele pentru semnare.
Nu contează dacă sunteţi din alt oraş deoarece ne vom ocupa de transmiterea formularului prin poştă la administraţia financiară de domiciliu.
Împreună putem face acest lucru!
Ajută-ne să îi ajutăm la rândul nostru pe toţi cei care au nevoie!
Poţi face acest lucru prin donaţii directe prin virament bancar sau donând 2% din impozitul pe venit.
Donaţii prin virament bancar:
Beneficiar: ASOCIATIA ATENA DELPHI
IBAN: RO 35 BTRL RON CRT 0228312001 (Banca Transilvania)
Donatii 2%:
Declaraţia 230 – o puteţi descărca aici (se completează şi se semnează pentru venituri obţinute ca salariat)
Declaraţia 200 – o puteti descărca aici (se completează şi se semnează pentru venituri din activităţi independente)
IMPORTANT:
Suma reprezentând donaţia de 2% se calculează de către organul fiscal.
Depunerea formularului o puteţi face personal sau prin intermediul nostru la administraţia financiară de domiciliu.

Contactează-ne!