Consiliere Juridică

Asociaţia Atena Delphi, prin intermediul proiectului „Meriţi să zâmbeşti din nou – Servicii integrate pentru victime ale violenţei domestice” îşi propune să ajute victimele violenţei domestice şi din punct de vedere juridic, cu ajutorul colaboratorilor noştri.  Prin urmare, Asociaţia Atena Delphi va ajuta femeile cu informaţii despre drepturile pe care le au și modul în care le pot exercita, asistare și reprezentare în promovarea acțiunii de divorț, partaj, exercitarea autorității părintești și stabilirea domiciliului minorilor, a plângerilor penale şi obţinerea ordinelor de protecţie.

Întreaga răspundere asupra corectitudinii şi coerenţei informaţiilor prezentate revine iniţiatorilor website-ului!