Home  /   Articole Proiect  /   Conferinta Intermediara 28.10.2015

Conferinta Intermediara 28.10.2015

„Asociaţia Atena Delphi a organizat in data de 28.10.2015 un eveniment dedicat combaterii violenţei domestice. Am dorit ca pe această cale să aducem la cunoştinţă societăţii civile clujene situaţia actuală a proiectului, evoluţia acestuia, cazurile pe care le avem în desfăşurare, dar şi planurile noastre de a combate violenţa domestică din cadrul familiilor care se confruntă cu astfel de situaţii.

Conferinţa a permis participanţilor să intre în dialog şi să dezbată impactul violenţei domestice asupra societăţii şi a membrilor săi şi de asemenea, modalităţile de prevenire a acesteia.”

Mai multe poze găsiți aici.